top of page

Kwesi Bancho produductions

Naprawiam bębny profesjonalnie!

WYMIANA SKÓR

na bębnach djembe i innych.

Nie jestem już w stanie policzyć na ilu bębnach wymieniłem skórę. Doświadczenie pozwala mi na dobór odpowiedniej skóry do wielkości i typu bębna, tak by uzyskać jak najlepsze brzmienie.
Używam skór kozich lub krowich,

w zależności od upodobań zamawiającego. Skóry naciągam dobrymi gatunkowo linkami pochodzenia europejskiego. Wszystkie skóry pochodzą z krajów regionu Afryki Zachodniej (Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Mali)

CENNIK:.
-Koszt wymiany skóry na djembe 260  zł.
- Koszt wymiany skóry, linki naciągu, dokonanie niezbędnych napraw i konserwacji korpusu, dodanie gumowej stopy - totalny remont twojego djembe  300 - 400 zł.
Ceny ustalane są indywidualnie i zależą od rozmiaru instrumentu, stanu zachowania i nakładu pracy.

STROJENIE I NAPRAWA BALAFONÓW

Sam gram na balafonie. Życie zmusiło mnie do nauczenia się strojenia

i naprawy tych egzotycznych

i skomplikowanych instrumentów. Praktycznie wszystkie balafony, które trafiają do Europy, przyjeżdżają z Afryki nastrojone przez miejscowych wytwórców na tzw. ucho, według regionalnych standardów strojenia.

Taki balafon jest niedostosowany do gry z naszymi instrumentami. Ja wiem jak uporać się z tym problemem.

Raz przestrojony balafon nie wymaga na ogół ponownego strojenia. Jedynym czynnikiem, mogącym zmienić brzmienie, może być złe przechowywanie instrumentu. Zajmuję się również wymianą i naprawą połamanych konstrukcji szkieletu, pękniętych linek i rzemieni, połamanych kalabas.

KONSERWACJA KONSTRUKCJI

INSTRUMENTÓW

Do moich napraw zawsze podchodzę kompleksowo. Każda wymiana skóry na djembe, jest dla mnie równoznaczna z przeglądem stanu korpusu i jego konserwacją. Do konserwacji konstrukcji drewnianych używam mieszanki naturalnych olejów sporządzonej według własnego przepisu lub lakierów. Sklejam lub wymieniam połamane elementy, uzupełniam uszczerbki. Po wizycie u mnie twój instrument będzie czuł się jak nowo narodzony .

NAPRAWY NIETYPOWE

Nie boję się wyzwań.

Podejmuję się również napraw rzadkich instrumentów perkusyjnych. Człowiek uczy się całe życie.

Kwesi Bancho

productions

Paul Grocott

+48 575 754 433

bottom of page