top of page

OFERTA DLA DZIECI

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą na zajęcia i koncerty dla najmłodszych. Proponujemy starannie przygotowane i przemyślane programy atrakcji kulturalnych: warsztaty bębniarskie dla dzieci oraz dla całych rodzin, koncerty muzyki afrykańskiej, warsztaty tańca afrykańskiego.

WARSZTATY BĘBNIARSKIE

Prowadzimy warsztaty z gry na bębnach dla grup w przedszkolach i szkołach, a także w domach kultury,

na festynach, podczas zielonych szkół, kolonii, ferii i imprez urodzinowych.


Gra na oryginalnych bębnach afrykańskich wyzwala w dzieciach silne pozytywne emocje.

Wspólne muzykowanie daje małym uczestnikom radosne poczucie wewnętrznego spełnienia,

oraz uczy współpracy w grupie, jako zespole muzycznym. Kształci u dzieci poczucie rytmu, daje możliwość twórczej ekspresji oraz rozwija muzyczne horyzonty. Podczas muzycznych spotkań dzieci uczą się grać na tradycyjnych bębnach djembe pochodzących z Afryki Zachodniej (m.in. Mali, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso) oraz na różnego rodzaju małych instrumentach perkusyjnych.

 

Na zajęciach dzieci poznają technikę gry na bębnach oraz uczą się grać autentyczne rytmy afrykańskie. Zajęcia uczą także tolerancji dla różnorodności kulturowej oraz poszerzają wiedzę o świecie. Przyjazna atmosfera w jakiej prowadzimy zajęcia wspiera naturalną aktywność dzieci, pozwala na twórczą samorealizację i wywołuje  poczucie radości ze wspólnego muzykowania. Program zajęć dopasowujemy do wieku uczestników, dla młodszych dzieci program przewiduje zabawy rytmiczne angażujące ruchowo,

zaś dzieci starsze przyswajają pełne formy muzyczne z prostymi aranżacjami. Wszystkim uczestnikom zapewniamy bębny typu djembe i instrumenty perkusyjne. Dysponujemy ilością na grupy do 20 uczestników. W ramach pracy z grupami istnieje możliwość przygotowania pokazu.

WARSZTATY RODZINNE

Organizujemy warsztaty bębniarskie dla rodzin. Zapewniamy instrumenty oraz wykwalifikowanych prowadzących, którzy w oparciu o bogate doświadczenie stworzyli program warsztatów rodzinnych. Takie warsztaty to świetny sposób na kreatywne i twórcze spędzanie czasu rodziców lub opiekunów ze swoimi pociechami. Podczas warsztatów wytwarza się wspólna płaszczyzna między dziećmi i rodzicami, w oderwaniu od codziennych spraw i obowiązków. Przez ten krótki czas rodzice zmieniają swoją rolę w relacji, niejako schodzą do poziomu dzieci, poprzez fakt, że mają jednakowy z dziećmi status wobec prowadzącego. Pozwala to na pogłębienie więzi i sprawdzenie się w nowych rolach. Dzieci uwielbiają, gdy rodzice są na ich wyłączność i bawią się z nimi jak „równy z równym”. Dzięki wsparciu i poczuciu bezpieczeństwa, zapewnionym przez obecność rodziców na warsztacie, dzieci łatwiej nawiązują kontakty z pozostałą częścią grupy. Pomaga to w socjalizacji i przełamywaniu lęków i barier społecznych. Rodzice podczas warsztatów otrzymują gotowy pomysł do dalszej realizacji w domowym zaciszu. Wspólne granie na bębnach jest relaksującą i rozwijającą rozrywką, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Warsztaty rodzinne świetnie sprawdzają się jako atrakcja na wszelkiego typu piknikach i festynach. Wszystkim uczestnikom zapewniamy bębny typu djembe i instrumenty perkusyjne. Dysponujemy ilością na 20 uczestników.

28515054_2554003357974814_1054554870676567498_o.jpg

KONCERT DLA DZIECI

audycja muzyczno-edukacyjna „AFRYKAŃSKA PRZYGODA”

Prowadzimy audycje muzyczne w przedszkolach i szkołach podstawowych. Nasza audycja to forma  interaktywnego koncertu edukacyjnego, prezentującego muzykę omawianą w sposób przystępny i ciekawy przez merytorycznie i metodycznie przygotowanych muzyków. 30-40 minutowy program audycji „Afrykańska Przygoda” obejmuje koncert  muzyczny, pokaz tradycyjnego tańca afrykańskiego, prezentację i zapoznanie dzieci z oryginalnymi etnicznych instrumentami: dundun, djembe, balafon, krin. W programie skierowanym do przedszkoli przewidziane jest opowiadanie oryginalnej afrykańskiej bajki z muzyką w tle. Podczas audycji muzycznej dzieci poznają walory brzmieniowe egzotycznych instrumentów, które są powszechnie spotykane w Afryce natomiast w Europie stanowią rzadkość. Pomysł audycji muzycznych i prezentacji instrumentów w placówkach dydaktycznych zrodził się z chęci podzielenia się doświadczeniami zdobytymi podczas podróży oraz z naszej fascynacji muzyką afrykańską. Zależy nam na wszechstronnym rozwoju dzieci oraz popularyzacji muzyki i kultury afrykańskiej. Nasze audycje uczą dzieci tolerancji i szacunku dla odmienności innych kultur i narodowości. Program audycji został starannie skomponowany i dostosowany do możliwości percepcyjnych małych słuchaczy. Audycja może zostać opcjonalnie rozszerzona o półgodzinny warsztat gry na bębnach. Gorąco zachęcamy wszystkie placówki oświatowe do korzystania z naszej oferty edukacyjnej. Gwarantujemy jej wysoki poziom artystyczny.

WARSZTATY TANECZNE

Prowadzimy jednorazowe i regularne warsztaty z tańca afrykańskiego dla dzieci. Pełne dynamicznych ruchów tańce afrykańskie pozwalają dzieciom na spożytkowanie nadmiarów energii w artystyczny sposób. Podczas tańca pojawiają się również elementy rytmicznych zabaw. Takie zajęcia to gwarancja świetnej zabawy. Zajęcia przeprowadzane są przy muzyce z płyt lub opcjonalnie z akompaniamentem bębnów na żywo.

28516173_2554007337974416_1891210027023154997_o_edited.jpg
bottom of page