DRUMTEAM BUILDING

DRUMTeam Building, czyli integracja zespołu pracowniczego w rytmie bębnów. Oferujemy specjalne, autorskie warsztaty bębniarskie, które mogą stanowić atrakcję na wyjeździe integracyjnym, konferencji, gali czy innym wydarzeniu z życia firmy. Przygotowaliśmy cztery różne programy warsztatów do wyboru: warsztaty bębniarskie, warsztaty perkusji ciała (body percussion), warsztaty bębnów i tańca, warsztaty tańca afrykańskiego. Oprócz warsztatów proponujemy również pokaz i animację tańca afrykańskiego.

IMG_20220423_160004_edited.jpg

WARSZTATY GRY NA BĘBNACH

Bębny niczym magnez, gdziekolwiek się nie pojawią, zawsze przyciągają tłumy osób, które chcą spróbować swoich sił. Zauważywszy tę prawidłowość postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty warsztaty gry na bębnach dla grup zorganizowanych. Warsztaty rozpoczynają się od prostej zabawy z rytmem, następnie pokazujemy podstawy techniki oraz uczymy prostych, łatwo przyswajalnych, a jednocześnie atrakcyjnych rytmów. Warsztaty wieńczy wspólne wykonanie krótkiej aranżacji. Warsztaty bębniarskie są przeprowadzane w jednym pomieszczeniu lub przestrzeni otwartej. Dysponujemy ilością instrumentów na grupy do 50 osób.

Radość z tworzenia muzyki

Każdy, bez względu na umiejętności

i doświadczenie muzyczne, może wziąć udział w warsztatach i czerpać radość

z obcowania z rytmem i tworzenia muzyki. Warsztaty zostały opracowane w taki sposób by osoby, które pierwszy raz w życiu mają kontakt z instrumentami i tańcem, mogły poczuć, że czegoś się nauczyły i udało im się coś stworzyć. Twórcze doświadczenia zwiększają wiarę w siebie i podnoszą morale grupy.

Nauka współpracy 

Na naszych warsztatach uczestnicy uczą się pracy we wspólnym zespole muzycznym. Wymaga to od nich wzajemnego słuchania się, zgrania i dopasowywania do pozostałej części grupy. Tu każdy uczestnik jest tak samo ważny. Wszyscy grają razem, w jednym rytmie, tworząc niepowtarzalne dzieło muzyczne. Celem warsztatów jest poprawne wykonanie wspólnego utworu. Dokonać tego może tylko w pełni współpracujący team.

Pogłębienie relacji

wewnątrz zespołu i rozwiązywanie konfliktów

Nasze warsztaty to przede wszystkim wspólna zabawa w oderwaniu od codziennych spraw firmy. To wspaniała okazja do bliższego poznania się i zintegrowania grupy. Zaciśnięte więzi, procentują we wspólnej pracy

Uczestnictwo w rytmicznym zespole skutecznie eliminuje niszczycielskiego ducha konkurencji i skrajnego indywidualizmu. Przy wspólnej grze znikają wcześniejsze napięcia i nieporozumienia, żeby to zrozumieć trzeba tego doświadczyć.

Relaks i odstresowanie

Body Percussion, gra na bębnach

i taniec afrykański to formy aktywnej medytacji skutecznie uwalniającej

od stresu. Aktywności te pozwalają

na rozładowanie nagromadzonych frustracji i oczyszczenie z negatywnych emocji. Wyzwalają uwięzioną i tłumioną energię twórczą. Pozwalają doświadczać autentycznej radości, wolności

i afirmacji życia.

CO DAJĄ NASZE WARSZTATY

BODY PERCUSSION

Perkusja ciała - to nowatorska technika ciesząca się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych

i krajach Europy zachodniej. W Polsce wciąż czeka na odkrycie przez szerszą publiczność . Elementy body percussion były od zawsze powszechnie obecne w wielu tradycyjnych kulturach świata (Indonezja, Etiopia, hiszpańskie flamenco). Dziś perkusje ciała prezentują popularne na całym świecie zespoły takie jak brytyjski Stomp czy brazylijski Barbatuques. Jednym z największych atutów body percussion jest łatwa dostępność, bowiem instrumentem jest tu nasze ciało.


Uczestnicy warsztatów będą pracować nad technikami wydobycia dźwięków z różnych części własnego ciała poprzez tupanie, klaskanie, pstrykanie, klepanie i pocieranie. By pogłębić integrację zespołu wprowadzamy elementy gry poprzez kontakt z drugą osobą. Jest to rytmiczna zabawa, z podstawowymi elementami tańca, łatwo przyswajalna dla każdego. Program warsztatu przewiduje adaptacyjną rozgrzewkę, naukę prostych rytmów z podziałem na grupy, zamiany w grupach oraz podsumowanie w postaci zagrania krótkiego dzieła, będącego owocem wspólnej pracy.


Uczestnictwo w grupie body percussion dostarcza szeregu doświadczeń socjalizujących, takich jak:  głębokie odczucie przynależności, akceptacji, solidarności i synergii pomiędzy jednostką a grupą, co stanowi

o wartości i efektywności pracy zespołowej. Wytwarza się silne poczucie więzi między ludźmi. Złagodzone zostają egocentryzm i poczucie alienacji. Wspólne granie daje autentyczne poczucie wsparcia reszty grupy.
Body percussion to także praca z ciałem. Niemalże nieobecna i niedoceniana w naszym życiu codziennym świadoma praca z ciałem jest metodą powszechnie stosowaną w psychoterapii. Metoda ta jest użyteczna również dla osób zdrowych, pomaga w rozwoju osobowości człowieka. Według założeń nowoczesnej psychoterapii ciało odzwierciedla ludzkie życie. „Jesteś swoim ciałem” pisał znany psychiatra Aleksander Lowen. W ciele kumulują się fizyczne objawy problemów i stresów, takie jak skurcze i nerwobóle.

Sposób w jaki ciało się porusza odzwierciedla stan emocjonalny człowieka. Zmiany w ruchu mogą prowadzić do przeobrażenia i rozwoju stanu psychicznego. Na warsztatach body percussion ciało zostaje wprowadzone w ruch i rytm, które stają się drogą do uzyskania harmonii ciała i umysłu, ułatwiają poznanie siebie i swoich emocji, a także porozumiewanie się z innymi ludźmi, prowadząc do osobistej integracji: fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i społecznej. Praca z ciałem pomaga ludziom w nabieraniu odwagi życiowej, motywacji oraz napawa optymizmem.
 

 

BĘBNY I TANIEC

Oferujemy warsztat gry na bębnach połączony z warsztatem tańca afrykańskiego. Scenariusz warsztatu przewiduje podział grupy na dwa podzespoły. Jeden zespół uczy się prostej aranżacji granej na bębnach i instrumentach perkusyjnych. W tym samym czasie drugi zespół uczy się układu tanecznego, który został wcześniej przygotowany i dopasowany do aranżacji na bębnach. Po nauczeniu się przez oba zespoły gry i tańca następuje finał warsztatów czyli wspólne wykonanie utworu. Realizacja wymaga dwóch pomieszczeń lub dwóch oddzielonych od siebie przestrzeni. Czas trwania warsztatu  40- 60 min.

TANIEC AFRYKAŃSKI

Oferujemy również animację, pokaz lub pełnowymiarowy warsztat tańca afrykańskiego z akompaniamentem instrumentów na żywo. Taniec afrykański to bardzo żywiołowa i naturalna forma ruchu. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go, nie tylko rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także ludzie wszelkiego pochodzenia chcący dotrzeć do źródeł tańców współczesnych.